• Budowa robotów / Laboratoria Przyszłości

      • 02.03.2023
      • BUDOWA ROBOTÓW z klocków to nie tylko rozwijanie sprawności manualnej, wyobraźni, ale również umiejętności pracy zespołowej, a także wstęp do nauki programowania i zgłębiania tematów sztucznej inteligencji. Zestawy Abilix, których korzysta nasza szkoła zostały pozyskane w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI .

      • ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

      • 21.02.2023
      • Nasz przyjaciel Amadeusz swoje święto ma.
        My Dzień Kota obchodzimy i portrety mu robimy.
        Amadeusz nam pozuje, każdy w ciszy już pracuje.
        Postać kota odwzorować i proporcje w niej zachować.
        To wyzwanie!
        Trudna sprawa, ale liczy się zabawa.
        Nim chwil kilka upłynęło, już skończone każde dzieło.
        Z portretami pozujemy i kotkowi winszujemy!

      • BohaterON - włącz historię

      • 06.02.2023
      • Udział w kampanii BohaterON – włącz historię dał szansę na nawiązanie dialogu pokoleń i pozwolił wyrazić wdzięczność, szacunek i pamięć – wartości, o których wobec walczących o wolną Polskę, nigdy nie powinniśmy zapomnieć.

        Drodzy Uczniowie! Dziękujemy za udział w projekcie.

      • BohaterOn - włącz historię

      • 06.02.2023
      • BohaterOn - włącz historię to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, której celem jest upamiętnienie i  uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysyłanie symbolicznych kartek z życzeniami. W 2022 r. tradycyjne kartki-laurki wykonywane przez uczniów zastąpiły wpisy na portalu www.dumnizpowstańców.pl – nowym, wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim.

        Projekt, w realizację którego włączyła się również nasza szkoła, ma edukować młode pokolenie bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. We wrześniu i październiku w ramach zajęć wiedzy o społeczeństwie oraz lekcjach historii poruszane były zagadnienia  na temat Powstania Warszawskiego i wydarzeń z 1944 roku.

        Uczniowie  przygotowywali kartki online i życzenia  dla Powstańców. Układali i pisali życzenia bohaterom walk. Przeprowadzono w oparciu o pomoce dydaktyczne - CO ZA HISTORIA, GŁÓD, BRUD I WESELA – ŻYCIE CODZIENNE PODCZAS POWSTANIA WARSZAWSKIEGO - lekcje, które  pozwoliły wprowadzić uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców. Dzięki dostępnym materiałom, uczniowie mogli poznać historie adresatów swoich kartek oraz relacje z tamtych wydarzeń żyjących wciąż naocznych świadków, a przede wszystkim poznać przesłanie, jakie walczący Powstańcy chcieliby pozostawić młodym Polakom.

      • RODZICU! ZAPISZ DZIECKO DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 w Myszkowie.

      • 30.01.2023
        • Zgłoszenia uczniów do klasy I przyjmujemy od 27 lutego do 20 marca 2023 roku do godziny 15:00.
        • Opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych: 5 kwietnia 2023 roku godz. 13.00.
        • Złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka w szkole, do której zostało zakwalifikowane od 5 kwietnia od godz. 13:00 do 18 kwietnia do godz. 15:00.

        Do klasy pierwszej szkoły podstawowej przyjmujemy dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły

        Do obwodu szkoły należą ulice:

        — Asnyka,

        — Batorego, Boczna, Broniewskiego, Buraczana,

        — Ceramiczna, Chmielna, Malinowa,

        — Dorodna, Dworska,

        — Gałczyńskiego, Gryczana, Grzybowa, Górna,

        — Jagiellońska, Jana Pawła II,

        — Kamienna, Kazimierza Wielkiego, Klonowa, Kochanowskiego, Konopnickiej, Kościelna, Kościuszki numery parzyste do nr 82 i wszystkie numery nieparzyste, Kraszewskiego, Kwiatkowskiego,

        — 11 Listopada 1, 3, 5, 9, 11, 13, Lniana, Ludowa,

        — 3 Maja, Miedziana, Mickiewicza, Miła,

        — Ofiar Katynia, Orzeszkowej, Osińska Góra,

        — PCK, Plac Dworcowy, Polna, Piaskowa, Prusa,

        __ Powstańców Śląskich, Pszenna, Piastowska, Przyległa, Pożarowa, Reymonta, Reja,

        — Strażacka, Staszica, Średnia, Sobieskiego, Słowackiego numery parzyste do nr 94, numery nieparzyste do nr 117, Sienkiewicza, Spółdzielcza, Sadowa, Stalowa, Topolowa, Tuwima, Urodzajna,

        — Wąska, Wyszyńskiego 6 i 8, Ziemniaczana,

        — Żarecka, Żelazna, Żeromskiego, Żniwna.

        Dzieci są przyjmowane do klas pierwszych na podstawie zgłoszeń rodziców. 

        Wnioski znajdują się na stronie w zakładce "Rekrutacja" oraz w sekretariacie szkoły czynnym w godz. 8.00-15.00.

      • Wycieczka w ramach projektu "Poznaj Polskę"

      • 05.01.2023
      • 2 grudnia 2022 roku czterdziestoosobowa grupa drugo i trzecioklasistów uczestniczyła w wycieczce do Wisły. Wycieczka odbyła się w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”, którego celem jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. W czasie wycieczki uczniowie odwiedzili popularną miejscowość turystyczną Milówka, w której zwiedzili „Starą Chałupę”, która  jest typowym przykładem tradycyjnego budownictwa ziemi żywieckiej, będąc przy tym jedną z budowli najstarszych. Według legend nocowali w niej nawet polscy królowie, uchodzący przed Szwedami Jan Kazimierz oraz Jan III Sobieski w drodze na Wiedeń. Obecnie „Stara Chałupa” to jeden z obiektów, znajdujących się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego. Wnętrze izby pozwoliło dzieciom zrozumieć jak bardzo różniło się życie ludzi w połowie XIX w. od współczesnego. Wchodząc do izby głównej uczniowie zobaczyli część gospodarczą, w której kiedyś mieszkały zwierzęta, a obecnie znajduje się ekspozycja dawnych maszyn rolniczych. Następnie oglądali piec chlebowy z okapem i rozmaite naczynia, służące do pieczenia chleba oraz do dojenia i przechowywania mleka oraz kołowrotek. Na ścianach podziwiali obrazy o treści sakralnej. Mieli okazję również obejrzeć ławy, kołyskę i malowaną skrzynię posagową. Podobne sprzęty oglądali również w drugim zwiedzanym obiekcie, znajdującym się na wyżej wymienionym Szlaku Architektury Drewnianej, Chacie Kawuloka, znajdującej się w Istebnej. Tutaj uczniowie poznali także zabytkowe instrumenty muzyczne, charakterystyczne dla tego regionu, takie jak gajdy, róg pasterski, okaryna, piszczołka tacikowa, piszczołka sałaśnikowa, sowa czy fujara.

        Wycieczka była również okazją do czynnego uczestnictwa w warsztatach malowania na szkole. Malarstwo to stanowiło tradycję Beskidu Śląskiego i Żywieckiego i nadal jest kultywowane przez Gminne Ośrodki Kultury. Po rozwijaniu wyobraźni i twórczej pracy własnej uczniowie odbyli spacer po Wiśle, oglądając wyroby rękodzielnictwa artystycznego, a następnie udali się bryczkami do koliby. Tam czekały na nich pieczone kiełbaski na ruszcie zawieszonym nad ogniskiem oraz inne specjały góralskie: oscypki, chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem oraz ziołowa herbata. Po zabawie przy dźwiękach góralskiej muzyki, wrócili do  autokaru. W czasie powrotnej drogi dzielili się ze sobą i opiekunami swoimi wrażeniami. To było dla nich fascynujące przeżycie, łączące naukę z przyjemnością.

      • Uczennice Naszej Szkoły zostały Finalistkami II Wojewódzkiego Konkursu Historycznego pt.: „Moja ojczyzna, mój region w okresie stanu wojennego”.

      • 05.01.2023
      • Milena Kęsicka i Wiktoria Palacz uczennice klasy 8 b, zostały Finalistkami II Wojewódzkiego Konkursu Historycznego pt.: „Moja ojczyzna, mój region w okresie stanu wojennego”. Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Dziewięciu Górników z Wujka oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach. Patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Śląskiego, Śląski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Katowice.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

        W dniu 21 grudnia 2022 roku, Nasze uczennice jako jedyne reprezentowały miasto Myszków i Powiat myszkowski w drugim etapie Wojewódzkiego Konkursu: „Moja ojczyzna, mój region w okresie stanu wojennego”. Dziewczynki znalazły się w gronie 20 osób z całego Województwa, które przeszły do finałowego etapu. Milena i Wiktoria musiały wykazać się bardzo dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu najnowszej historii Polski i świata oraz informacjami o historii regionu śląskiego, zwłaszcza wydarzeniami stanu wojennego. Finalistki - w nagrodę -wraz z opiekunem, zwiedziły Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach mieszczące się przy Kopalni „Wujek”. Gratulujemy Naszym uczennicom, dziękujemy za wkład i zaangażowanie oraz życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy.

      • Mikołajki w naszej szkole

      • 22.12.2022
      • Były prezenty, moc zabawy, wyjątkowa oprawa i odrobina przedświątecznej magii. Tak Mikołajki obchodziły niektóre z klas naszej Szkoły... 

      • Powiatowy Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej

      • 22.12.2022
      • 8 grudnia w naszej szkole odbył się Powiatowy Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Myszkowa.

        W rozgrywkach brały udział dziewczęta i chłopcy w drużynach 3 + 3. Rywalizacja odbywała się w miłej atmosferze.

        W turnieju wzięły udział Szkoły Podstawowe nr 1, 4, 5 oraz SP z Żarek.

        Podziękowania i gratulacje dla reprezentacji szkół i opiekunów.

        • I miejsce SP3
        • II miejsce SP Żarki
        • III miejsce SP1

        Puchar za I miejsce, dyplomy i nagrody wręczył Pan Eugeniusz Bugaj – Dyrektor SP3 w Myszkowie.

      • Amadeusz nie lubi przegrywać

      • 10.12.2022
      • Nasz Amadeusz to mały kotek, skory do figli oraz psotek. Jest bardzo dobry, ale wiecie - nie lubił przegrywać, najbardziej na świecie!

        Szybko nauczył się spryciarz mały, że choć wygrywać chciałby świat cały, to i przegrana zdarzyć się może, lecz trzeba być w dobrym humorze. Wciąż z kolegami za piłką gonić, czasem i broić, rywalizować. Ważne, by zasad FAIR PLAY dochować. Liczy się przecież dobra zabawa! Chociaż wygrana, to miła sprawa.

      • Kreatywna lekcja informatyki i druk 3D

      • 25.11.2022
      • A wszystko to dzięki możliwościom, jakie niesie ze sobą uczestnictwo naszej szkoły w projekcie #LaboratoriaPrzyszłości.

        Od kilku tygodni w pracowni komputerowej odbywają się zajęcia odsłaniające przed uczniami świat wydruku przestrzennego. Zaczęliśmy od bazy, wprowadzenia czym druk 3D jest, czego potrzebujemy do wydrukowania modelu 3D, tego jak zbudowana jest drukarka 3D, w jaki sposób działa i jakie warunki należy spełnić, aby druk 3D był w ogóle możliwy. Przed nami jeszcze wiele inspirujących zadań, gotowych wydruków, a także próby samodzielnego przygotowywania modeli 3D do wydruku

      • O kotku Amadeuszu

      • 25.11.2022
      • Uczniowie biorący udział w projekcie edukacyjnym, poznali postać Amadeusza- rudego kota, bohatera wierszy Łukasza Tartasa, autora książki ”O kotku Amadeuszu”.

        W wierszach kocurek opowiada swoje przygody, które pomogą dzieciom zrozumieć emocje towarzyszące im w różnych sytuacjach.

        Wraz z nowym przyjacielem uczniowie będą poszukiwali odpowiedzi na pytania, jak radzić sobie z napotykanymi trudnościami.

        Na dobry początek dzieci wykonały portret Amadeusza

      • Kot Amadeusz grymasi przy jedzeniu

      • 25.11.2022
      • Na kolejnych zajęciach uczniowie wysłuchali opowiadania „O kotku Amadeuszu, który grymasił przy jedzeniu”. Dzieci dyskutowały o tym co kotek lubi jeść a czego nie lubi. Przygotowały piramidę zdrowego odżywiania, umieszczały na piramidzie graficzny opis produktów, które są niezbędne w codziennej diecie. Układały na talerzach to, co sami lubią jeść najbardziej. Kolorowały obrazek „Jedzenie kota Amadeusza”.

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Myszkowie
      • (+48) 34 313 28 56 (+48) 512 188 128
      • ul. Kościuszki 30 42-300 Myszków Poland