Zespół Szkół Publicznych Nr 3 w Myszkowie zaprasza do złożenia oferty w rozpoznaniu cenowym, dotyczące "wykonania robót rozbiórkowych" na terenie Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 w Myszkowie.
Załączniki do pobrania i wypełnienia:
Zespół Szkół Publicznych Nr 3 w Myszkowie zaprasza do złożenia oferty w rozpoznaniu cenowym, dotyczące "wykonania robót rozbiórkowych" na terenie Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 w Myszkowie.
Załączniki do pobrania i wypełnienia:
PATRONAT HONOROWY Burmistrz Miasta Myszkowa
Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki Powiatowego Konkursu Literackiego o Tytuł Króla/Królowej Krainy Baśni. Komisja konkursowa w składzie : Dominika Modzelewska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, Renata Cholewka - nauczyciel języka polskiego oraz Emanuela Szlenk - nauczyciel języka polskiego, wyłoniła zwycięzców:
Tytuł Królowej Krainy Baśni - Laureat Konkursu:
Emilia Surowiec - „Magiczny medalion” - Szkoła Podstawowa nr 6 w Myszkowie - opiekun Pani Beata Barańska.
Wyróżnienie:
Oliwia Lamch - „Baśń o zaczarowanym królestwie” - Szkoła Podstawowa nr 6 w Myszkowie - opiekun Pani Beata Barańska.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
W dniu 30 listopada 2021r. Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich w ramach kampanii antynarkotykowej "Brać to umierać - żyć to wybierać” wzięli udział w spotkaniu z uczniami klas 7-8.Tematem przewodnim spotkania były zagrożenia związane z sięganiem po środki odurzające, substancje psychoaktywne, a dokładniej ich negatywny wpływ na organizm człowieka.
Policjanci uświadamiali jakie spustoszenie w organizmie robią różnego rodzaju substancje psychoaktywne. Sięganie po tego typu nielegalne środki wiąże się nie tylko z poważnym ryzykiem dla zdrowia, ale też życia. Niebezpieczeństwo zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany i stale modyfikowany.
Podczas spotkania omówiono regulacje i konsekwencje prawne wytwarzania, posiadania, udzielania i sprzedaży substancji psychoaktywnych oraz środków odurzających.
Policjanci przestrzegali młodych by w przypadku podejrzenia, że ma się do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków, czy dopalaczy, natychmiast wezwać pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomić odpowiednie instytucje.
Spotkanie edukacyjno-profilaktyczne w ramach kampanii antynarkotykowej "Brać to umierać - żyć to wybierać" zrealizowane było przez Komendę Powiatową Policji w Myszkowie.
15 listopada 2021r. w ramach działań profilaktycznych odbyło się w naszej szkole spotkanie dla uczniów klas VI – VIII z kuratorem sądowym Sadu Rejonowego w Myszkowie, panią Izabelą Rak.
Celem spotkania było zapoznanie uczniów z zawodem kuratora oraz szeroko rozumiana profilaktyka, przeciwdziałanie postawom demoralizującym, zapobieganie czynom karalnym oraz patologiom społecznym. uświadomienie młodzieży o przestrzeganiu ważnych norm społecznych funkcjonowania w środowisku szkolnym i nie tylko. Uczniowie mieli także możliwość zapoznania się z zadaniami kuratora w procesie wychowawczym dzieci i młodzieży, która popadła w konflikt z prawem.
Podczas spotkania pani kurator poruszyła następujące zagadnienia:
Uczniowie z dużą uwagą słuchali wypowiedzi pani kurator, co znacznie podniosło ich świadomość na temat zagrożeń we współczesnym świecie, a także ich obowiązków i zasad zachowania jako ucznia.
Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele uczestniczący ocenili spotkanie jako profesjonalne i merytoryczne.
Zespół Szkół Publicznych Nr 3 w Myszkowie zaprasza do złożenia oferty na zakup i montaż wyposażenia szkoły w ramach rządowego programu "Laboratoria przyszłości".
Załączniki do pobrania i wypełnienia:
Społeczność Naszej Szkoły, uczciła 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowaliśmy wystawę poświęconą historii symboli narodowych oraz zaprezentowaliśmy zasady używania godła, flagi oraz hymnu polskiego.
W listopadzie 1918 roku, po 123 latach niewoli, odrodziło się Państwo Polskie. Polacy ponad wiek oddzieleni byli kordonami granicznymi państw zaborczych – Rosji, Austrii i Prus. Odzyskanie niepodległości było największym od kilku pokoleń zwycięstwem. W okresie niewoli zaborcy traktowali polskie barwy narodowe jako symbol buntu i wrogich nastrojów. Otoczone szacunkiem i uwielbieniem wiodły Polaków do walki o niepodległą Polskę. Polskie symbole narodowe przebyły długą drogę, zanim stały się oficjalnymi symbolami niepodległego państwa.
„Rozmowa z orłem”
Kto ty jesteś ?
Biały Orzeł
Gdzie kraj Twój leży?
Nad Bałtyckim Morzem
Skąd przybywasz?
Z dawnych pieśni i sztandarów
Dokąd zmierzasz?
Tam, gdzie idzie naród.
Pamiętajcie!
Symbole narodowe stanowią zewnętrzną oznakę wolnego
i niepodległego państwa.
W dniu 21 października 2021r. w naszej szkole odbył się apel poświęcony Światowemu Dniu Godności. Godność związana jest szacunkiem, szacunkiem człowieka zarówno do samego siebie jak i do drugiego człowieka. Godność jest wartością społeczną ukierunkowaną na życzliwość, przyzwoitość i szacunek. Aby kogoś szanować, należy dostrzec w nim pozytywne cechy.
W dniach 22 września i 19 października 2021r. odbyły się spotkania dla uczniów z funkcjonariuszami Straży Miejskiej i Policji nt. Bezpieczna droga do i ze szkoły.
Podczas spotkania z dziećmi funkcjonariusze przedstawili rolę i zadania Policjanta i Straży Miejskiej.
Następnie, w części teoretycznej omówili ,,bezpieczne zachowanie”:
W części praktycznej ćwiczono warunki prawidłowego zachowania na drodze i jej otoczeniu oraz przechodzenie przez jezdnię.
Podczas spotkania szczególną uwagę prelegenci zwrócili na obowiązek noszenia przez pieszych po zmroku poza strefą zabudowaną elementów odblaskowych, kamizelek, których zakup jest stosunkowo niski, a może ocalić życie.
Podczas spotkania uczniowie żywo i aktywnie uczestniczyli w rozmowach i ćwiczeniach.
W dniach 19 i 20.X.2021 r. uczniowie klas VIII wzięli udział w projekcji filmu dokumentalnego pt. "Nie zabierajcie Mamy".
W filmie umieszczono wspomnienia dzieci, które były naocznymi świadkami aresztowania swoich matek - 14 grudnia 1981 roku, dzień po ogłoszeniu stanu wojennego w Polsce.
Uczniowie z całej szkoły w dniach od 4-20.X.2021 r. zbierali na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Zawierciu karmę dla psów i kotów, koce, ręczniki, kołdrey, obroże, szelki, smycze, miski zabawki oraz inne artykuły.
Społeczność naszej Szkoły bierze udział w projekcie skierowanym do uczniów oraz nauczycieli z województwa śląskiego.
Projekt realizowany jest w ramach obchodów 40 rocznicy wybuchu stanu wojennego w Polsce. Wszystkie informacje na temat projektu można znaleźć na stronie: www.pamiec81.pl
W ramach realizacji projektu przygotowaliśmy kącik patriotyczno - historyczny - "40 lat po stanie wojennym".
Powered by aSc EduPage